Osiągnięcia w zawodach


UAV Turkey Competition 2016

W 2016 roku po raz drugi wzięliśmy udział w międzynarodowych zawodach odbywających się w Turcji. Jednak w tym roku organizacją zajęła się Rada ds. Badań Naukowych i Technologicznych Turcji (TÜBITAK) przy współpracy z Politechniką w Gebze. Podczas lotów konkursowych każda z drużyn miała za zadanie wykonać dwie misje: slalom między ustawionymi masztami w jak najszybszym czasie oraz zrzut ładunku na cel. Do obliczenia punktacji brane były takie parametry jak czas lotu, celność zrzutu, masa modelu i ładunku.

Poprzeczka została powieszona bardzo wysoko ale po raz kolejny nie daliśmy za wygraną i pokazaliśmy na co nas stać. Najpierw przeszliśmy przez dwuetapową eliminację, na którą składał się wstępny oraz szczegółowy raport techniczny oraz film z oblotu modelu. Spośród około 200 drużyn w kategoriach samoloty i wielowirnikowce na zawody zostało zaproszonych jedynie 100 drużyn.

Po kilkudniowej rywalizacji w Gebze zajęliśmy ostatecznie 2 miejsce w klasyfikacji generalnej. Zostaliśmy również wyróżnieni za najlepszy raport techniczny.

Udział w Ogólnopolskich Zawodach do Pucharu Polski Latających Makiet Samolotów 2015 - Memoriał Marka Szufy

W sobotę 4 lipca na lotnisku w Chrcynnie k. Nasielska odbyły się Ogólnopolskie Zawody do Pucharu Polski Latających Makiet Samolotów – Memoriał Marka Szufy W tym roku po raz pierwszy memoriał im. Marka Szufy został zorganizowany jako zawody Pucharu Polski w klasach F4g,F4c i F4h. Była to już 4 edycja Memoriału, do tej pory miała ona formę pikniku dla modeli akrobacyjnych gigantów(F3m).

Wczesnym rankiem następnego dnia czyli w sobotę o godz. 6 rozpoczęła się pierwsza kolejkę lotów. Jak to zwykle w modelarstwie bywa nie wszystkim zawodnikom dopisało szczęście, pojawiły się awarie, co niektórych zawodników wyeliminowało z dalszych lotów.
Całość konkurencji zakończyliśmy w niedzielę przed południem przenosząc oficjalne zakończenie do hangaru gdzie zostały wręczone puchary, dyplomy oraz drobne upominki dla zawodników i organizatorów.

Naszym sukcesem było wywalczenie 3 miejsca przez opiekuna Koła płk Adama Wetoszkę.
Nasz Udział w Future Flight Design 2015

W 2015 roku postanowiliśmy spróbować swoich sił w innym konkursie studenckim - Future Flight Design 2015. Postawiło to przed nami szereg nowych wyzwań i zmusiło do pracy na jeszcze wyższym poziomie zarówno podczas prac przygotowawczych jak i samych zawodów. Zaprojektowany i zbudowany przez nas bezzałogowy statek powietrzny tym razem nie miał podnosić maksymalnego obciążenia lecz miał za zadanie wykonać zrzut oraz lot szybkościowy.

Mimo, iż był to nasz debiut w takich zawodach osiągnęliśmy świetne rezultaty:
- 2 miejsce w misji zrzucenia z pokładu modelu konkursowego mini samolotów;
- 5 miejsce w misji prędkościowej;
- 8 miejsce w klasyfikacji generalnej (34 teamy z całego świata).

Nasz Udział w SAE Aero Design w latach 2010-2014...czyli Society of Automotive Engineers, można by przetłumaczyć jako Stowarzyszenie Inżynierów Transportu. SAE to organizacja zrzeszająca około 100 tysięcy inżynierów z ponad 100 krajów. Wspólnie wymieniających się doświadczeniami oraz określających standardy obowiązujące w światowym przemyśle.

Aero Design to seria zawodów organizowanych przez SAE. W konkursie Aero Design biorą udział studenci uczelni technicznych z całego świata. Uczestnicy zawodów co roku projektują i budują model samolotu. Zadaniem modelu jest podniesienie w czasie zawodów jak największego obciążenia dodatkowego przy zachowaniu jak najmniejszej masy własnej. Wielkość samolotu i napędzającego go silnika ograniczona jest przez regulamin, który co roku jest odrobinę zmieniany. Konstrukcję, loty i prezentacje oceniają między innymi fachowcy z firm Lockheed-Martin oraz NASA będących patronami zawodów.W konkursie Aero Design po raz pierwszy wystartowaliśmy w roku akademickim (2009/2010). Postawiliśmy przed sobą śmiały cel - stanąć do walki z najlepszymi. Wzięliśmy wówczas udział w edycji "West" zawodów, która odbywała się w dniach 5-7 marzec 2010 na lotnisku Van Nuys w Kalifornii. Nasz debiut w zawodach zakończyliśmy na 8 pozycji spośród 29 zespołów z całego świata. Był to najlepszy debiut polskiego zespołu w historii zawodów. "Myszołów" podniósł 7,5 kg i w całości przetrwał wszystkie 8 kolejek lotów.

Nasz drugi występ w zawodach Aero Design miał miejsce w dniach 18-20 marca. Tym razem areną zmagań było lotnisko w Fort Worth w Teksasie. Zbudowaliśmy "Osprey'a" - model samolotu udźwigowego, który został zaprojektowany i wykonany przez nas specjalnie na potrzeby zawodów inżynierskich w USA.Nasz model przy wadze niespełna 6 kg podniósł 11,55 kg, a jego masa startowa przy pełnym obciążeniu to prawie 18 kg! W edycji "West" zawodów SAE Aero Design, w których wzięliśmy udział zajęliśmy 7 miejsce na 34 startujące zespoły z całego świata, pokonując min. naszych kolegów z Politechniki Poznańskiej i Politechniki Wrocławskiej.
Okazaliśmy się najlepszym polskim zespołem w klasie Regular - najbardziej prestiżowej klasie w zawodach Aero Design.

Udział w tych światowych zawodach braliśmy również w kolejnych lata funkcjonowania naszego koła naukowego rok rocznie zajmując czołowe miejsca. Za każdym razem przywożąc nowe doświadczenia i aspiracje. W dniach 28-30 marca 2014 zawody odbywały się na lotnisku Fort Wotrh, w stanie Teksas w USA. Wystartowaliśmy wówczas nie tylko w kategorii Regular ale również "micro", gdzie pokazaliśmy prawdziwą klasę.

Wywalczyliśmy:
- 2 miejsce Micro - za oral presentation (najlepszą prezentację oralną);
- 2 miejsce Micro - za payload fraction (stosunek podniesionej masy do masy modelu);
- 3 miejsce Regular - za maximum payload (maksymalny podniesiony ładunek).Strona Główna | Nasz Team | Osiągnięcia w zawodach | Konkursy projektowe | Organizowane imprezy | Projekty | Wyjazdy | Galeria | Sponsoring | Kontakt | Plakat | Kalambury | Pictionary |
© NKMK.pl Łukasz Żurek Wszelkie prawa zastrzeżone.
pokoje noclegi Wierzchucino pokoje urlop nad morzemnkmk.pl