Nasz Zespółpłk dr Adam Wetoszka

Opiekun Koła, pracownik naukowo-dydaktyczny WSOSP. Modelarstwem interesuję się od szkoły podstawowej. Na początku budował modele swobodnie latające, później na uwięzi, a następnie modele sterowane radiem. Jest uczestnikiem większości Pucharów Polski i Mistrzostw Polski modeli makiet samolotów sterowanych radiem. Posiada tytuły Mistrza Polski i trzykrotnego V-ice Mistrzem Polski w konkurencji Makiet Samolotów Kierowanych Radiem w klasie F4G (do 20) kg. Obecnie pracuje nad budową makiety samolotu kierowanego radiem myśliwca z czasu II Wojny Śwtowej Hawker Tempest mk V w skali 1:5.

pchor Krzysztof Mucha

Podchorąży IV roku na wydziale Lotnictwa WSOSP. Kierunek pilotaż, specjalność pilot śmigłowca. Posiada licencję samolotową PPL(A). Modelarstwem zajmuje się od najmłodszych lat. W zespole odpowiada za sterowanie modelami samolotów podczas zawodów i pokazów. Posiada w tym zakresie największe doświadczenie, na co dzień lata modelami samolotów akrobacyjnych.

pchor Łukasz Żurek

Podchorąży IV roku na wydziale Lotnictwa WSOSP. Kierunek pilotaż, specjalność pilot śmigłowca. Posiada licencję samolotową PPL(A). Modelarstwem zajmuje się od 7 lat. W zespole odpowiada za projektowanie modeli. Startuje w konkursach projektowych oraz posiada certyfikaty Solidworks. Kieruje pracami nad budową prototypu Bicoptera.

pchor Paweł Pasek

Podchorąży III roku na wydziale Lotnictwa WSOSP. Kierunek pilotaż, specjalność pilot śmigłowca. Zapalony szybownik, wykonuje loty hobbystycznie oraz na zawodach. Modelarstwem zajmuje się od najmłodszych lat. W zespole odpowiada za budowanie modeli.

pchor Adrian Szymański

Podchorąży III roku na wydziale Lotnictwa WSOSP. Kierunek pilotaż, specjalność pilot śmigłowca. Posiada nalot na samolotach i śmigłowcach. Modelarstwem zajmuje się od wielu lat. W zespole odpowiada za projektowanie i budowanie modeli.

Wojciech Lorenc

Pilotażu modeli zdalnie sterowanych nauczyłem się na własną rękę. Blisko 10 lat temu zainteresowałem się „dużym lotnictwem” - szybowcami - białymi ptakami ... Później nadszedł czas na inne wyzwanie - pilotaż samolotów, a co się z tym wiąże.. pomysł na przyszły zawód. Chcąc rozwijać modelarską pasję idąc na studia do WSOSPu postanowiłem zapoczątkować Naukowe Koło Młodych Konstruktorów. Obecnie pracownik ITWL-u ze świadectwem kwalifikacji operatora bezzałogowych statków powietrznych UAVO nr. PL.17791.UAVO wraz z uprawnieniami VLOS, BVLOS, TOR, INS

Krzysztof Figur

W 2008 roku dzięki rodzicom wykonałem swój pierwszy skok spadochronowy. Jeszcze w tym samym roku zdobyłem III klasę pilota szybowcowego. Marzenia o dużym-samolotowym lotnictwie zacząłem kontynuować w 2011 roku stając się studentem WSOSP. Po odbyciu szkolenia samolotowego i zdaniu egzaminów uzyskałem licencję PPL.\ W wolnych chwilach ćwiczę loty modelem akrobacyjnym do Pucharu Polski w lotach akrobacyjnych klasy F3M. Obecnie pracownik ITWL-u ze świadectwem kwalifikacji operatora bezzałogowych statków powietrznych UAVO nr. PL.23736.UAVO wraz z uprawnieniami VLOS, BVLOS, TOR, INS
Strona Główna | Nasz Team | Osiągnięcia w zawodach | Konkursy projektowe | Organizowane imprezy | Projekty | Wyjazdy | Galeria | Sponsoring | Kontakt | Plakat | Kalambury | Pictionary |
© NKMK.pl Łukasz Żurek Wszelkie prawa zastrzeżone.
praca zgorzelecnkmk.pl